Decyzja o operacji plastycznej nie jest łatwa, jednak coraz częściej kobiety decydują się na skorzystanie z pomocy chirurga. Większość pacjentek po zabiegu plastycznym czuje się bardziej atrakcyjna i kobieca. Czując się lepiej psychicznie, są bardziej optymistycznie nastawione do życia.
Bezpieczna ingerencja chirurgiczna
Najważniejszą sprawą jest zatem udanie się do dobrego lekarza specjalisty, który dokładnie opisze procedurę i przebieg operacji oraz uczciwie poinformuje o jej skutkach – zarówno pozytywnych jak i tych negatywnych – związanych z możliwością powikłań. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu jest np. nieuregulowane ciśnienie, cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi, duszności czy infekcja ropna skóry.
Ważne!
Na pewno niezbędne będzie przeprowadzenie szeregu dokładnych badań, które pozwolą na określenie naszego stanu zdrowia i ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu operacyjnego. Pacjent powinien wykonać badania laboratoryjne morfologii, grupy krwi, OB, czasu krwawienia i krzepnięcia, jonogram, poziom glukozy na czczo, mocznik, kreatyninę, badania EKG, badanie USG, a kobiety po 40-stym roku życia – mammografię. Zalecane jest także szczepienie przeciwko żółtaczce typu B.
Należy również pamiętać, że na 2-3 tygodnie przed planowaną operacją nie wolno palić papierosów, pić alkoholu, zażywać niektórych leków, takich jak np. aspiryna czy polopiryna, ponieważ mogą one utrudniać krzepnięcie krwi. Nie należy także przyjmować antybiotyków, bo osłabiają organizm i preparatów z witaminą E oraz ziołowych suplementów. Powinniśmy natomiast wzmacniać naczynka krwionośne Rutinoscorbinem, bo zadziała to zapobiegawczo przed infekcją.