Gdyby nie nasza zmęczona, wysuszona skóra dawno zapomniałybyśmy o zimie. Wykorzystajmy zatem wiosenną aurę do zabiegów pielęgnacyjnych. Najlepszym sposobem na natychmiastowe przebudzenie i odżywienie skóry twarzy są wiosenne maseczki.
Kuracja ekspresowa
Największą zaletą maseczek jest ich szybkie działanie. Po kilku minutach od zastosowania można zobaczyć pierwsze efekty. Znikają oznaki zmęczenia, skóra staje się elastyczna i nawilżona. Korzystajmy z natury, to bardzo proste!
Maseczka mleczno – jarzynowa dla cery suchej i wrażliwej.
Składniki: świeży twarożek, słodka śmietana, sok z marchwi lub marchew.
Łyżeczkę świeżego twarożku mieszamy z łyżeczką słodkiej śmietanki i łyżeczką soku z marchwi (lub utartą drobno marchewką). Papkę rozprowadzamy na twarzy. Następnie spłukujemy ciepłą, a następnie letnią wodą.
Z selera dla cery odwodnionej.
Składniki: seler, żółtko jajka, miód.
Łyżkę startego na tarce selera zmieszaj z żółtkiem jajka. Można dodać pół łyżeczki miodu. Nałóż na twarz i szyję, pozostaw na 15 minut.
Cytryna i mleko dla cery zmęczonej i ziemistej.
Składniki: 1 cytryna, mleko lub śmietana.
Zmieszaj sok z cytryny z dwoma łyżkami mleka bądź śmietany. Nakładaj na twarz oraz dekolt i masuj przez kilka minut (to idealna maseczka przed snem). Potem umyj dokładnie twarz. Skóra powinna być rozjaśniona, bardziej miękka i sprężysta.
Codzienna ochrona przed zanieczyszczeniami
To zadanie spoczywa głównie na kremie, po który sięgasz rano i wieczorem. Skórze „wygłodzonej” po zimie ma dostarczyć kompletu substancji odżywczych. Szczególnie potrzebne są jej teraz witaminy A, C, E oraz d-pantenol czy alantoina – uelastyczniają skórę, łagodzą podrażnienia, regulują procesy keratynizacji naskórka, blokują powstawanie wolnych rodników. Pożądanym składnikiem jest także koenzym Q10 – przyśpiesza metabolizm komórkowy, poprawia elastyczność skóry i przywraca jej ładny koloryt, a w połączeniu z witaminą C działa silnie dotleniająco. Niezbędne są też substancje nawilżające – kwas hialuronowy, proteiny jedwabiu czy gliceryna, która długo utrzymuje się w skórze, przyciągając wilgoć z powietrza. Natomiast oleje – arganowy, makadamia, z awokado – nie tylko zatrzymują wilgoć w naskórku, tworząc na jego powierzchni ochronny płaszcz, ale też dostarczają wielu witamin i kwasów tłuszczowych.