Nić jedwabna, choć cienka, jest wytrzymała i sprężysta. Podczas stosowania jej w medycynie zaobserwowano, że opatrunki jedwabne powodują szybsze gojenie się ran. Stąd do wykorzystania jedwabiu w kosmetyce była już krótka droga.
- Nawilża i odmładza
Proteiny jedwabiu to dobrodziejstwo dla każdej cery, nawet wrażliwej. Ich główną zaletą jest wiązanie i zatrzymywanie wody w naskórku, a także zwalczanie wolnych rodników. Dlatego kremy nawilżające i balsamy do ciała z jedwabiem sprawią, że skóra będzie jędrna, miękka i gładka. Substancja ta sprawdza się także w pielęgnacji cery tłustej – jedwab skutecznie reguluje pracę gruczołów łojowych.
- Dodaje blasku
Jedwab to hit w pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych. Regularnie stosowane szampony i maski po kilku tygodniach przywrócą szorstkim i matowym pasmom elastyczność i połysk. Silnie działającą i uniwersalną odżywką jest tzw. płynny jedwab. Obecne w preparacie proteiny tworzą na włosach niewidzialną otoczkę, która chroni je i regeneruje.
Kosmetyk służy także do układania fryzury, zapobiegając puszeniu i elektryzowaniu się pasm. Dostępny jest w małych buteleczkach, na ułożenie krótkiej fryzury wystarczy kropla, 2–3 pięknie nabłyszczą dłuższe pasma. Nakładamy go na lekko wilgotne lub suche włosy.
- Upiększa
Proteiny jedwabiu dodawane są też do kosmetyków kolorowych, np. cieni do powiek – w celu uzyskania ich gładkiej konsystencji. Można je spotkać także w wydłużających tuszach do rzęs.
info.: Przyjaciółka
info.: materiały prasowe