Wybór odpowiedniego kleju do rzęs to kwestia nie mniej ważna od wyboru rodzaju kępki do aplikacji. W dużej mierze to właśnie od jakości kleju zależy, czy stylizacja przebiegnie bez problemów oraz czy efekt utrzyma się odpowiednio długo.
Kryteria wyboru kleju do rzęs
Producenci klejów do rzęs zawsze twierdzą, że ich produkt gwarantuje bezproblemową aplikację, a rzęsy utrzymują się bez problemu między kolejnymi wizytami. To w dużej mierze od stylistki zależy wybór odpowiedniego produktu. Trzeba bowiem wyraźnie zwrócić uwagę, że poszczególne kleje różnią się między sobą nie tylko ceną. Ogromne znaczenie w codziennej pracy stylistki ma ich gęstość, tempo schnięcia, a także sama konsystencja produktu. Wybór odpowiedniego kleju powinien uwzględniać więc nie tylko jego jakość, ale i osobiste preferencje stylistki, jak i rodzaj rzęs, do aplikacji, których ma być stosowany produkt.
Na co przede wszystkim trzeba zwracać uwagę?
Opinie użytkowników są oczywiście ważne, natomiast przy wyborze kleju do rzęs w dużej mierze stylistyka powinna się kierować własnym doświadczeniem i wyczuciem. Dla pracy z tym produktem ogromne znaczenie ma bowiem to, kto dokonuje aplikacji. Klej do rzęs, który będzie odpowiadał doświadczonej stylistce, niekoniecznie sprawdzi się w przypadku osoby stawiające swoje pierwsze kroki w świecie stylizacji rzęs. Osobie doświadczonej będzie bowiem zależało na maksymalnym przyspieszeniu schnięcia, co pozwoli skrócić czas wizyty (a wiemy, że on dla klientek ma często niemałe znaczenie). W przypadku adeptki uczącej się aplikacji sztucznych rzęs znaczenie będzie miało coś zupełnie przeciwnego. Im wolniej będzie schnął klej, tym więcej będzie miała ona czasu na przyklejenie rzęs, co na początku nie jest wcale takie proste.
Drugą nie mniej ważną kwestią jest dopasowanie kleju do metody, jaką wykonywana jest aplikacja. W opisie produktów na LOOKSUS LASHES zawsze znajdziesz informację o tym, do jakiej metody zalecany jest dany produkt. Nieco inne parametry ma klej do metody objętościowej czy 1:1 niż ten do stylizacji 3D. Oczywiście ostateczną decyzję o wyborze produktu podejmuje stylistka, natomiast tego typu informacje na karcie produktu są dla niej bardzo cenną wskazówką.
Nie bez znaczenia są także warunki panujące w gabinecie do aplikacji rzęs. Chodzi nie tyle o temperaturę (choć ta również może mieć wpływ na konsystencję kleju), lecz przede wszystkim o wilgotność. Producenci sami zwracają uwagę na znaczenie tego parametru, informując w opisie kleju, jaka jest zalecany poziom wilgotności przy zastosowaniu konkretnego produktu.
Warto uwzględnić również, czy masz wśród swoich klientek osoby wrażliwe na opary kleju. Jeśli tak, to z myślą o nich warto zamówić specjalne wersje produktu, które mają mniej intensywny zapach, są mniej drażniąca, a dzięki temu sama aplikacja nie jest dla klientki tak bardzo męcząca. Na koniec warto także zwrócić uwagę na gwarancję trwałości, choć pod tym względem większość producentów obiecuje stabilne utrzymanie się rzęs przez 5-8 tygodni.
Artykuł sponsorowany