Wiele kobiet zastanawia się, jak uzyskać prawdziwie gładkie nogi? Choć golenie wydaje się wręcz banalnym zadaniem, to w rzeczywistości często napotykamy problemy w postaci zacięć, “truskawkowej” skóry czy włosków, które błyskawicznie odrastają, zabierając ze sobą cały czar idealnie ogolonych nóg. Technika golenia i sposób obchodzenia się ze skórą ma kluczowy wpływ na finalny efekt. W tym artykule dowiesz się, jak prawidłowo golić nogi w 5 krokach?
Peeling i nawilżenie skóry przed goleniem nóg
Zanim przejdziemy do golenia nóg, musimy wpierw odpowiednio przygotować naszą skórę. Pierwszym krokiem powinno być jej dogłębne oczyszczenie – w tym celu warto wykonać peeling, który usunie martwy naskórek. Ten krok jest też istotny dla skuteczniejszego wchłaniania się w skórę pozostałych kosmetyków. Po peelingu nie powinniśmy zapominać o aplikacji balsamu nawilżającego, aby uniknąć podrażnienia skóry. Jeśli nogi nie będą odpowiednio nawilżone, włosy mogą stać się trudniejsze do przycięcia.
Stosowanie odpowiedniego żelu do golenia
Jak prawidłowo ogolić nogi? Przede wszystkim stosując odpowiedni, łagodny żel lub piankę do golenia. Dobrej jakości kosmetyk zapewni poślizg dla maszynki, dzięki czemu zapobiegniemy nieestetycznym zacięciom i pozostawimy skórę gładką oraz lśniącą. Pianka czy żel pozwala również zobaczyć, których miejsc na skórze nie ogoliliśmy. Możemy być więc pewni, że całe nogi zostaną dokładnie ogolone. Pamiętajmy jednak o tym, aby produkt równomiernie rozprowadzić na skórze, z uwzględnieniem kolan, tylnej części ud i kostek.
Używanie tylko i wyłącznie ostrej maszynki
Maszynki jednorazowe nie są jednorazowe jedynie z nazwy. Większość kobiet decyduje się na tę formę depilacji, nie przestrzegając jednej kluczowej zasady – wyrzucania maszynki po jej pierwszym użyciu. Raz użyte ostrze będzie tępe, a tym samym nie nadaje się do ponownego wykorzystania. Ostra maszynka jest kluczem do uzyskania gładkiej skóry, wolnej od podrażnień.
Prawidłowa technika golenia
Wiele kobiet popełnia również błędy, jeśli chodzi o technikę golenia. Golić powinnyśmy się długimi, równomiernymi ruchami, nie wywołując zbyt dużego nacisku na maszynkę. Najpierw warto pociągnięcia prowadzić wzdłuż włosa, a dopiero potem pod włos. Starajmy się także ostrożnie golić w miejscach takich, jak kolana i kostki, gdzie występuje większe ryzyko zacięcia. Kiedy golimy kolana, możemy zgiąć nogi, aby lepiej naciągnąć skórę.
Nawilżenie skóry po goleniu
Golenie nóg, ostra maszynka i odpowiedni żel to jedno, a nawilżanie skóry po goleniu to drugie. Nie powinniśmy zapominać o tym ważnym kroku, ponieważ pomaga on zachować lśniące nogi, wolne od zaczerwienień i podrażnionej “truskawkowej” skóry. Dobrym wyborem będą kremy po goleniu z dodatkiem witamin E i C, które wspomagają regenerację skóry i minimalizują także ryzyko wzrastających włosków.
Prawda jest taka, że idealnie gładkie nogi po goleniu to spore osiągnięcie. Przestrzegając nawet wszystkich powyższych zasad, nie jesteśmy w stanie w 100% zapobiec zacięciom, podrażnieniom czy wrastającym włoskom. W różnych źródłach możemy znaleźć różne porady na gładkie nogi. Warto wykorzystywać te triki, które osobiście się nam sprawdzają.