Peeling to nic innego jak złuszczenie martwego naskórka. Można go stosować przy trądziku, leczeniu łojotoku czy przy nadmiernym rogowaceniu naskórka. Zaletą peelingu jest regeneracja skóry, poprawa jej stanu zarówno jeśli chodzi o elastyczność jak i jędrność a także zwiększenie stopnia wchłaniania składników odżywczych zawartych w kosmetykach.
Peeling możemy wykonać samodzielnie bądź wybrać się do apteki po gotowy preparat przeznaczony do naszego typu cery.
Wśród oferowanych produktów znajdziemy zarówno te mające właściwości lecznicze jak i pielęgnujące czy pomagające zwalczać różne niedoskonałości skóry. Dodatkowo możemy wybierać sposób kilku typów i rodzajów tych preparatów:
- peeling mechaniczny – działa ścierająco i polecany jest zarówno do cery normalnej i jak do przetłuszczającej się. Poprzez zawarte w swoim składzie naturalne drobinki pochodzące np. z pestek moreli czy migdałów delikatnie usuwa z powierzchni skóry zanieczyszczenia oraz ułatwia wchłanianie substancji odżywczych.
- peeling enzymatyczny – dobrze nadaje się do cery suchej i wrażliwej bo w przeciwieństwie do peelingu mechanicznego nie ściera naskórka ale delikatnie rozpuszcza jego martwą warstwę. Najczęściej ma postać przyjemnej maseczki, którą po krótkim czasie można łatwo zetrzeć bądź spłukać.
- typu peel-off – rekomendowany jest to cery tłustej. Nakłada się go na całą powierzchnię twarzy omijając delikatne okolice oczu i ust i pozostawia do zastygnięcia. Po kilku minutach można już łatwo ściągać poszczególne kawałki, które układają się jak plastry.
Jak często stosować peeling?
To zależy od rodzaju naszej skóry i jej kondycji. W przypadku cery skłonnej do przetłuszczania się jak i normalnej można stosować go w kilkudniowych odstępach. Przy cerze wrażliwej i suchej lepiej powtarzać zabieg nieco rzadziej np. dwa razy w miesiącu.
Peelingi można nakładać nie tylko w obrębie twarzy, szyi czy dekoltu ale także na całym ciele. Ze względu na swoje działanie rekomendowane są nie tylko jako kosmetyki do pielęgnacji ale także do usuwania przebarwień, zaskórniaków czy nadmiernej ilości rogowatego naskórka jak również do skutecznej walki z rozstępami i cellulitem.
info. i foto.: materiały prasowe