Bezsenność to problem, który w mniejszym lub większym stopniu dotyczy każdego z nas. Trudności z zasypianiem, pobudki w środku nocy czy poranne niewyspanie – kto tego nie zna? Na szczęście z tego typu objawami łatwo sobie poradzić, gdy pojawiają się tylko od czasu do czasu – mogą nam wtedy pomóc domowe metody na bezsenność w postaci prostych technik relaksacyjnych (joga, medytacja, aromaterapia itp.).
Objawy mocno nasilone i występujące przewlekle o wiele trudniej zwalczyć, ponieważ domowe metody na bezsenność nie są w stanie z nimi wygrać. W takiej sytuacji musimy sięgnąć po skuteczniejszą broń: CBT.
Czym jest CBT i jakie są jej zalety?
CBT to skrót od Cognitive Behavioral Therapy, czyli terapii poznawczo-behawioralnej, często stosowanej w leczeniu zaburzeń natury psychicznej, w tym depresji, nerwicy, uzależnień, a w ostatnim czasie także bezsenności. Taka terapia polega na rozpoznaniu i eliminacji negatywnych myśli, emocji oraz zachowań, które tworzą nieprawidłowe wzorce prowadzące do pojawienia się i rozwoju danego problemu. Można powiedzieć, że to taka praca od podstaw, która pozwala nie tylko zwalczyć zaburzenia snu, ale też zdiagnozować i wyeliminować ich przyczyny, co zapobiegnie ich nawrotom w przyszłości – stąd tak wysoka skuteczność CBT. Ogromną zaletą tej metody leczenia jest też jej bezpieczeństwo, nie wiąże się ona bowiem z żadnymi negatywnymi efektami ubocznymi. Mogą ją stosować nawet dzieci cierpiące na bezsenność.
Dlaczego warto sięgnąć po CBT?
Leczenie bezsenności terapią poznawczo-behawioralną jest nie tylko bezpieczne i skuteczne, ale też bardzo wygodne, odkąd powstała specjalnie do tego celu przeznaczona aplikacja mobilna. Więcej informacji o terapii znajdziecie pod adresem terapiabezsennosci.pl. W jej tworzeniu udział brali najwięksi eksperci: światowej klasy programiści oraz lekarze od lat specjalizujący się w CBT. Dzięki temu aplikacja jest niezwykle efektywna. Choć jeszcze kilka lat temu wydawało się to niemożliwe, teraz pacjenci mogą leczyć swoje zaburzenia snu – niezależnie od ich charakteru i stopnia nasilenia – samodzielnie w domowym zaciszu. Wystarczy zainstalować aplikację i stosować się do jej zaleceń – szczegółowe instrukcje przeprowadzą nas przez cały proces krok po kroku objaśniając kolejne etapy terapii. Kto by pomyślał, że leczenie bezsenności może być takie proste!
Artykuł sponsorowany