Jak skutecznie dbać o piękny wygląd? Trzeba wprowadzić odpowiednią rutynę pielęgnacyjną. Oprócz stosowania w jej ramach właściwie dopasowanych kosmetyków, warto stosować naturalne zabiegi, w tym również masaże twarzy.
Jak i kiedy warto wykonywać masaże twarzy? Czy lepsze są zabiegi w domu, czy też profesjonalne masaże w gabinecie? Jakie efekty da się dzięki nim uzyskać? O tym przeczytacie poniżej.
Masaże twarzy w domu – jak je wykonywać?
Masaże twarzy powinny wejść na dobre do naszej rutyny pielęgnacyjnej, żebyśmy mogły na długo zachować młodzieńczy wygląd skóry. Z ich pomocą przeciwdziała się pojawianiu się pierwszych zmarszczek, zmniejsza widoczność już obecnych, a także poprawia napięcie skóry i podnosi owal twarzy.
Proste zabiegi bez większego trudu da się wykonywać codziennie w ramach porannych i wieczornych zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych. Stosuje się do tego odpowiednie olejki lub kremy, a całość wykonuje się dłońmi lub specjalnymi rollerami do twarzy. Aby uzyskać optymalne rezultaty, należy stosować się do prostych zasad: ruchy wykonuje się zawsze w jedną stronę – zaczynając od szyi, kierujemy się stopniowo ku górze.
Masaże w gabinecie – profesjonalne zabiegi na twarz
Zabiegi manualne wykonuje się również w profesjonalnych gabinetach, do znalezienia choćby na stronie: GabinetyMasazu.pl. Są to najczęściej intensywniejsze formy pielęgnacyjne, które realizuje się raz na tydzień lub rzadziej.
Do najpopularniejszych masaży twarzy zaliczają się:
- masaż Kobido,
- drenaż limfatyczny,
- masaż bańką masującą.
Masażyści używają klasycznych technik masażu, opierających się głównie na głaskaniu, uciskaniu, rozcieraniu, wspomagając się dodatkowymi akcesoriami i pielęgnacyjnymi preparatami. Niekiedy są to zabiegi typowo relaksacyjne, innym razem intensywniejsze, na granicy komfortu. Pozwalają jednak uzyskać niezmiernie korzystne, długofalowe rezultaty.
Jakie efekty dają masaże twarzy?
Co można zyskać dzięki masażom twarzy wykonywanym regularnie? Przede wszystkim to poprawa mikrokrążenia (optymalne dotlenienie komórek) i lepsze usuwanie produktów przemiany materii (w tym toksyn). W efekcie zmniejsza się opuchlizna pod oczami i inne przebarwienia, powraca naturalny koloryt. Co więcej, masaż wygładza skórę, usuwa pierwsze zmarszczki, pomaga zmniejszyć widoczność porów oraz podnosi owal twarzy. Stymulacja tkanek prowadzi ponadto do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu poprawia się kondycję skóry na dłuższy czas, by cieszyć się młodzieńczym wyglądem przez wiele lat.
Naturalnie piękniejsza i młodsza skóra twarzy – masaże na twarz
Masaże twarzy – zarówno domowe, jak i profesjonalne w gabinetach – najlepsze efekty przynoszą, gdy wykonuje się je regularnie i dopasowuje do indywidualnych potrzeb skóry pod względem intensywności, typu masażu, a także stosowanych preparatów odżywczych (np. olejków do masażu). Każda twarz jest przecież inna i wymaga indywidualnej pielęgnacji. A dobry masaż to gwarancja zachowania zdrowej, świetlistej i gładkiej cery na naprawdę długi czas.
Artykuł sponsorowany