Maseczki do twarzy tworzone na bazie alg zyskują coraz większą popularność. Do niedawna praktykowane były jedynie w profesjonalnych salonach kosmetycznych, a aktualnie – zabieg przy użyciu maseczki algowej wykonać można samodzielnie w domowym zaciszu. Dlaczego maseczki algowe stały się tak pożądane i jakie wykazują właściwości?
Właściwości alg morskich w kosmetyce
Algi w kosmetyce stosowane są często, ponieważ zawierają liczne substancje aktywne. Przede wszystkim posiadają białka, które są źródłem cennych aminokwasów. Dodatkowo, zawartość węglowodanów sprawia, że algi regulują pracę gruczołów łojowych i korzystnie wpływają na krążenie. Algi zawierają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe – lipidy, liczne witaminy z grupy B, witaminy E oraz C oraz wiele mikroelementów, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie skóry. To wszystko sprawia, że algi chętnie wykorzystywane są w produktach kosmetycznych. Algi, czyli samożywne organizmy wodne są bardzo szybko przyswajane przez skórę, dzięki temu wchłanianie składników aktywnych następuje skutecznie.
Przodujące marki tworzące kosmetyki z algami
Do najpopularniejszych marek, które można znaleźć w kategorii maski algowe drogerii Cocolita należą: marka Bielenda Professional oraz APIS. Obie marki szturmem weszły na Polski rynek kosmetyczny i zyskały przychylność klientów. Tworzą kosmetyki gabinetowe i profesjonalne, w związku z czym charakteryzują się wysoką jakością i skutecznością. W asortymencie marki APIS dostępne są maski o działaniu między innymi: intensywnie napinającym, detoksykującym, wyciszającym, rozświetlającym. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć odpowiedni produkt, który dostosowany będzie do potrzeb skóry. Z asortymentu marki Bielenda Professional wybierać można spośród produktów nawilżających, odżywczych i witaminowych czy wygładzających. Duża pojemność sprawia, że maska jest bardzo wydajna i wystarcza na kilka lub nawet kilkanaście zastosowań. Produkty o mniejszych pojemnościach posiada marka Lynia i oferuje swoim klientom maski o działaniu rewitalizującym, liftingującym, ujędrniająco-rozjaśniającym, a nawet przeciwstarzeniowym. Co istotne, maski algowe mogą być stosowane w przypadku każdego rodzaju skóry. Obecność składników dodatkowych sprawia, że maski algowe wykazywać mogą różne właściwości, które sprawdzą się zarówno u osób z cerą normalną, jak i suchą, tłustą, dojrzałą lub problematyczną.
Jak stosować maski algowe?
Maski algowe należy przygotowywać w odpowiednich proporcjach. W celu uzyskania jednolitej, kremowej masy należy wymieszać odpowiednią dawkę proszku wraz z zimną wodą mineralną (niegazowaną). Podobnie jak inne maseczki, maski algowe również aplikujemy na oczyszczoną skórę. W przypadku masek algowych – najlepiej aplikować je za pomocą szpatułki w taki sposób, aby maska przykryła skórę twarzy, szyi, dekoltu, a nawet oczu. Jej cechą charakterystyczną jest swoisty sposób zastygania, taki, który umożliwia zdjęcie maseczki w całości. Niedogodny może być fakt, iż zakrycie całego obszaru twarzy uniemożliwia wykonywanie innych czynności (dlatego najlepiej sprawdzają się wykonywane w salonach kosmetycznych). Pozostałości maseczki należy usunąć wodą lub tonikiem. Szczegółowy sposób użycia produktu oraz właściwe proporcje wody i proszku – zamieszczane są zawsze na etykietach poszczególnych kosmetyków.
Maski algowe stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne, przede wszystkim przez ich dobroczynne właściwości dla naszej skóry i szereg składników aktywnych, które korzystnie wpływają na wygląd i kondycję skóry. Wybór masek algowych jest obecnie tak duży, iż każda cera znajdzie produkt, który dostosowany będzie do potrzeb i indywidualnych upodobań.
Artykuł sponsorowany