Problem występowania nadmiernego owłosienia w rożnych partiach ciała dotyka zarówno kobiet, jak mężczyzn i może znacznie ograniczać poczucie komfortu oraz zadowolenia z własnego wyglądu. Może on mieć podłoże hormonalne, ale również być determinowany przez typ urody pacjenta. O jednej z najskuteczniejszych obecnie metod na pozbycie się niechcianego owłosienia opowiada Beata Szcześniak, kosmetolog z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.
Epilacja to powszechnie wykonywany zabieg trwałego usuwania owłosienia. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu lasera medycznego VECTUS, którego wyjątkowość polega na wyposażeniu go w czytnik poziomu melaniny w skórze – SKINTEL, posiadający certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność. Jest to najnowocześniejszy laser diodowy o długości fal 810 nm. Dzięki indywidualnemu doborowi energii pozwala zastosować spersonalizowane parametry, które gwarantują uzyskanie maksymalnego efektu bez ryzyka poparzenia.
Jak przygotować się do zabiegu?
Decyzja o zastosowaniu zabiegu epilacji nie wiąże się z przeprowadzeniem żadnych dodatkowych badań. Kosmetolog przeprowadzający zabieg przeprowadza z pacjentem jedynie szczegółowy wywiad mający na celu wykluczenie ewentualnych przeciwskazań.
Zabieg przeprowadzany jest w rejonie twarzy, nóg, klatki piersiowej, ramion, stóp i w okolicach bikini, a jego wykonanie trwa od 20 do 60 minut. W rezultacie pacjent może cieszyć się gładką skórą bez zbędnego owłosienia.
Jak działa laser VECTUS?
Przed rozpoczęciem zabiegu, kosmetolog określa fototyp skóry, kolor, grubość i gęstość włosa. To umożliwia dobranie indywidualnych i bezpiecznych parametrów podczas zabiegu. Dzięki temu jest on efektywny i bardzo bezpieczny. Najlepsze efekty są osiągane przy fototypie skóry od I do III w skali fitzpatricka oraz przy ciemnych, widocznych na skórze włosach. Włosy blond, siwe oraz rude, nie zawierają barwnika melaniny co wiąże się brakiem efektywności zabiegu. Nie zaleca się stosowania lasera Vectus w okresach silnego nasłonecznienia na partiach ciała narażonych na ekspozycję promieni UV.