Nasza skóra, zwłaszcza ta na twarzy, nierzadko wymaga szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza gdy w grę wchodzą czynniki zewnętrzne tj. mróz czy wiatr. W okresie zimowym, z mankamentami skóry suchej mierzy się wiele kobiet. Szczególnie trudną sytuację mają użytkowniczki skóry wrażliwej. W zależności od rodzaju cery, inna jest nasza wrażliwość skóry, a w okresie pozimowym, właścicielki cery wrażliwej potrzebują zdecydowanie więcej pielęgnacji ciała oraz pielęgnacji twarzy. Jakie zatem kosmetyki dla skóry używać po zimie, zwłaszcza w pielęgnacji cery wrażliwej? Czy po zimie, problem z formą ma tylko skóra wrażliwa? Na jakie kosmetyki postawić? Jakich składników aktywnych szukać? Inaczej – jak zadbać o cerę wrażliwą po zimie?
Punkt pierwszy: pielęgnacja skóry wrażliwej po zimie – oczyszczenie
Zima to zdecydowanie ciężki okres, widoczny na każdej skórze. Oczywiście, rodzaj skóry, jaki posiadasz ma pewne znaczenie w tym zakresie, że posiadaczki wrażliwej skóry będą wymagały zdecydowanie więcej działań, aby przywrócić jej równowagę. Podrażnienia, zaczerwienienia, skóra sucha,gruba, szorstka, szara – to efekt zimy. Działanie czynników zewnętrznych tj. wiatr czy mróz działa na skórę negatywnie. Dodatkowo, może się okazać, że w miesiącach obniżonej aktywności i magazynowania zapasów, jednak przybraliśmy na wadze, co również wymaga naszej uwagi.
Ważna kwestia dotycząca pielęgnacji skóry wrażliwej po zimie dotyczy zwłaszcza czasu zadbania o siebie. Musisz pamiętać, że nie wystarczy użyć kosmetyków z listy, poczekać na ich efektywne działanie, które zazwyczaj daje efekt po ok 4-5 tygodniach.
Pierwsze produkty, na jakie powinnaś postawić to peelingi. Usunięcie martwego naskórka jest kluczowe, a peeling skutecznie usuwa zanieczyszczenia. Sprawi, że twoja skóra zyska kolory i zdrowy wygląd. Zapytasz, co jest lepsze – peelingi enzymatyczne czy szeroka lista peelingów mechanicznych? To zależy od cery. Do tej naczynkowej, suchej, wrażliwej czy trądzikowej – peeling enzymatyczny to świetne rozwiązanie. Cera normalna, tłusta czy mieszana powinna zaś korzystać z peelingu drobnoziarnistego.
W oczyszczaniu istotne są kosmetyki do mycia twarzy i demakijażu. Stosuj pianki, mleczka, emulsje, olejki, płyny miceralne. Do wygładzenia skóry możesz też użyć balsamy, kremy do twarzy, żele czy serum.
Punkt drugi: Kosmetyk o działaniu nawilżającym
Kiedy twoja skóra jest czysta, przyda się jej odpowiednie nawilżenie. Szeroka gama kosmetyków, dostępnych np. na stronie https://sklep.aelia.pl/ nawilża skórę i ma w sobie dużą zawartość składników aktywnych.
To, co jest ci potrzebne to witaminy tj. witamina c, a oraz e. Przyda się także pantenol, kwas hialuronowy,gliceryna, proteiny jedwabiu. Pożądanym składnikiem są algi morskie, oleje (arganowy, makadamia, olej z awokado czy rokitnika) a także masło shea.
Nie zapomnij też, że najlepsze kosmetyki to kremy nawilżające do odpowiedniego typu skóry oraz kremy tonizujące.
Punkt trzeci: odżywienie
Na samym końcu, gdy skóra znajdzie ukojenie, możesz przystąpić do jej odżywienia. Dobrze, aby wybierane przez ciebie kosmetyki zawierały np. kwasy omega. Możesz wybrać ulubiony krem regenerujący, postawić na mocniejsze serum lub wspomóc się maseczką. Tą ostatnią stosuj raz w tygodniu, podczas gdy kremy – rano i wieczorem każdego dnia.
A jeśli przybrałaś na wadze to prócz kosmetyków przeznaczonych do zwalczania cellulitu, warto postawić na takie, które wspomagają usuwanie składników przemiany materii. Szukaj kosmetyków z wyciągu z cytrusów, kasztanowca i takich, zawierających kofeinę. Świetne działanie wykazują także balsamy z koenzymem Q-10.
I pamiętaj – nie poddawaj się i działaj! Dbaj o siebie, a twoja skóra po trudnej zimie, zabłyśnie jak krokusy na wiosnę.
Artykuł sponsorowany