Płytka gua sha, służąca do masażu twarzy, na zachodzie pojawiła się dość późno. Na dalekim wschodzie, masaże twarzy szlachetnymi kamieniami, stosowane są od wieków. Masaż twarzy płytkami gua sha poprawia owal twarzy i rozluźnia mięśnie. Gua sha ułatwia pielęgnację, wyrównuje drobne zmarszczki, dotlenia skórę, poprawia wygląd twarzy i elastyczność skóry. Szlachetna płytka, która służy do masażu twarzy pozwala dłużej zachować młodość skóry.
Co zyskamy, używając gua sha?
Dzięki odpowiedniej technice masażu gua sha pracujemy na układzie krwionośnym i limfatycznym. Pobudzamy krążenie i odprowadzamy limfę do węzłów chłonnych. Takie działanie łagodzi napięcie mięśni twarzy. Masaż wykonujemy po obu stronach twarzy. Dzięki temu skóra staje się bardziej ujędrniona i elastyczna.
Możemy używać jej w celu zmniejszenia opuchlizny. Płytka do masażu ma również działanie przeciwzmarszczkowe, ułatwia wchłanianie się olejków i pielęgnacyjnych kremów. Kluczem do sukcesu jest systematyczność. Tylko przy regularnym masażu twarzy odzyskamy świeży wygląd skóry i jej naturalny blask. Płytka gua sha ma właściwości przyspieszające procesy naprawcze.
Płytka gua sha do masażu – zadbaj o odpowiednie nawilżenie
Do masażu twarzy musimy bardzo dobrze oczyścić twarz. Podobnie płytka gua sha powinna być każdorazowo umyta. Płytka wykonana jest z naturalnego kamienia, dlatego tuż przed użyciem warto wrzucić ją do wody z lodem. Kolejna zasada i dobra praktyka, której trzeba przestrzegać, to zwilżenie skóry. Można używać kremów, nasmarować twarz ulubionym olejkiem lub balsamem do twarzy.
Tłuste kosmetyki ochronią skórę twarzy przed uszkodzeniami i sprawią, że płytka gua sha do masażu nie będzie szarpała skóry. Przykładamy dłonie do policzków, szyi, czoła i brody. Dokładnie rozprowadzamy kosmetyk.
Techniki masaży przy pomocy gua sha
Kiedy skóra jest już nawilżona możemy zaczynać masaż. Rozpoczynamy od szyi. Uwypukloną częścią masujemy lewą stronę szyi. Później cały zabieg powtarzamy po drugiej stronie twarzy. Ruchy powtarzamy do pięciu do dziesięciu razy, w zależności, ile mamy czasu. Pociągamy płytkę od obojczyków aż do linii żuchwy. W dalszej kolejności przechodzimy na środek szyi, obracały gua sha i wgłębieniem masujemy od nasady, aż do brody.
Kolejno masujemy owal twarzy. Dłuższa część wgłębienia zostaje na dole. Przesuwamy gua sha od brody w stronę ucha. Do masażu można dołożyć głębokie wdechy i wydechy. Następnie, dłuższą częścią płytki, wykonujemy ruchy od brody aż do linii żuchwy. Wciąż pozostajemy na zewnętrznej stronie twarzy, ale przechodzimy poziom wyżej, od kącików ust do miejsca nad uchem. Nie przekraczamy granicy kości policzkowej. Z czasem twarz staje się zaróżowiona, a limfa zostaje odprowadzona do węzłów chłonnych. To sygnał, że czas zacząć działać po drugiej stronie twarzy.
Masaż okolic oczu i czoła? To możliwe!
Płytka gua sha pozwala przeprowadzić relaksujący masaż okolic oczu. Można wykonać go na dwa, różne sposoby. Klasyczny masaż wykonujemy za pomocą wgłębienia. Ruch rozpoczyna się od kącików oczu i skierowany jest na zewnątrz. Druga alternatywa to masaż, który prowadzony jest również na powiece. W tym przypadku płytkę przesuwamy w odwrotnym kierunku. Od zewnątrz do wewnątrz. Warto pamiętać, że okolice oczu, które są wrażliwe, zawsze masujemy z mniejszym naciskiem.
Na koniec przychodzi czas na czoło. Ruchem antygrawitacyjnym masujemy nasze czoło. Zaczynamy od środka czoła i przesuwamy swój ruch na bok. Przesuwamy płytkę od linii brwi w stronę linii włosów. Każdy ruch powtarzamy dziesięć razy.
Artykuł sponsorowany