Aby pielęgnacja twarzy była efektywna, musi składać się z kilku niezbędnych elementów. Jednym z nich jest właśnie peeling. To kosmetyk, którego nie powinno zabraknąć w naszej skin care. Jeśli jeszcze go nie używaliśmy, możemy zastanawiać się, który z nich najlepiej sprawdzi się do naszej cery. Dowiedz się, do kogo będzie pasować peeling enzymatyczny, chemiczny czy też mechaniczny!
Co daje stosowanie peelingu?
Peeling to bardzo ważny kosmetyk, który odgrywa istotną rolę w naszej pielęgnacji. To właśnie on odpowiada za złuszczanie martwego naskórka. To niezwykle znaczący proces, na którego skutek skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna. Dzięki niemu możemy pozbyć się brudu, kurzu czy innych zanieczyszczeń. Stosowanie peelingu może ponadto usprawnić produkcję nowych komórek skóry i polepszyć jej ukrwienie. Skóra się regeneruje, dzięki czemu poprawia się jej wygląd. Możemy też w ten sposób zmniejszyć widoczność niedoskonałości czy przebarwień. Kolejnym powodem, dla którego wiele osób używa peeling, jest fakt, iż ułatwia on wchłanianie substancji odżywczych. Oznacza to, że kiedy regularnie wykonujemy peeling, następne kosmetyki, na przykład krem do twarzy czy serum, które używamy, są lepiej przyswajane. To gwarantuje skuteczne odżywienie i nawilżenie.
Peeling mechaniczny
Aby w pełni cieszyć się działaniem peelingu, powinniśmy odpowiednio dobrać jego rodzaj do typu naszej skóry. W ten sposób upewnimy się, że nie odczujemy żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych. Jednym z najpopularniejszych rodzajów peelingu jest peeling mechaniczny. Tutaj do pozbycia się zrogowaciałego naskórka wykorzystywane są malutkie drobinki, które ścierają naszą skórę. Mogą być to na przykład drobinki srebra, węgla czy glinki. Będzie to idealny peeling dla cery tłustej, skłonnej do niedoskonałości oraz mieszanej. Ze względu na to, że drobinki mogą naruszyć barierę skóry, należy stosować go nie częściej niż raz w tygodniu.
Peeling chemiczny
Peeling chemiczny to rozwiązanie do skóry, która zmaga się z trądzikiem. Wskazany jest również wtedy, gdy cierpimy na różne stany zapalne. Co ciekawe, można używać go jedynie raz na kilka miesięcy. W jego składzie znajdują się związki chemiczne, przeważnie kwasy, które odpowiadają za złuszczanie naskórka. Ten typ peelingu wyróżnia fakt, że poza oczyszczaniem skóry, usprawnia też produkcję kolagenu i elastyny.
Peeling enzymatyczny
Podstawą działania peelingu enzymatycznego są enzymy. One sprawiają, że martwy naskórek się rozpuszcza. Jest on bardzo skuteczny, a do tego nie stwarzaja ryzyka podrażnień, jak w przypadku peelingu mechanicznego. To właśnie powoduje, że jest to typ peelingu polecany tym, którzy mają wrażliwą, delikatną skórę. Powinien być używany raz na tydzień.
Odżywiona i pozbawiona niedoskonałości cera to coś, o czym marzy każdy z nas. Używając odpowiednio dobranego peelingu do swojego typu skóry, możemy zbliżyć się do tego celu. Dzięki temu produktowi skutecznie oczyścimy cerę i ułatwimy wchłanianie pozostałych kosmetyków.