Peeling jest konieczny, żeby utrzymać skórę w jak najlepszej kondycji. Stanowi ważny etap w jej pielęgnacji jako podstawa skutecznego nawilżania. Każdy typ skóry wymaga innego peelingu. Wrażliwej i suchej poleca się enzymatyczny.
ZALETY PEELINGU
Peeling enzymatyczny jest bardzo delikatny, gdyż pozbawiony drobinek ścierających. Dzięki temu nie podrażnia wrażliwej i suchej skóry. Zamiast złuszczać, rozpuszcza rogową warstwę naskórka dzięki enzymom roślinnym. Do głównych enzymów zaliczamy papainę i bromelainę – enzymy wnikają w skórę i rozpuszczają połączenia międzykomórkowe. Mogą także koić i łagodzić stany zapalne.
ETAPY ZABIEGU
Peeling nakłada się tak jak maseczkę na oczyszczoną twarz. Nie wcieramy, tylko nakładamy na skórę. Długość trzymania na skórze zależy od stężenia enzymów: przy dużym wystarczy już kilka minut (maksymalnie do trzech minut), a przy mniejszym nawet do kilkunastu. Przed użyciem peelingu przeczytajmy dokładnie instrukcję z opakowania zakupionego preparatu. Po wyznaczonym czasie skórę przemywamy letnią wodą i wklepujemy krem nawilżający.
Możemy także przygotować naturalny peeling enzymatyczny do ciała przy pomocy limonki: owoc przecinamy na pół i połówką masujemy skórę pod prysznicem, omijając oczy i twarz. A zawarte w soku enzymy rozkładają martwy naskórek, zapewniając zdrową i gładką skórę.
Peelingi enzymatyczne, chociaż delikatniejsze od mechanicznych, są tak samo skuteczne.