Prasowanie pogniecionych ubrań to czynność, której większość z nas nie lubi. Tymczasem wystarczy postawić na prasowanie parą, aby zapomnieć o wysiłku i nerwach. Parownica do ubrań to urządzenie, które warto mieć w swoim domu. Jak działa? Jakie rodzaje parownic są obecnie dostępne na rynku?
Kiedy sprawdzi się prasowanie parą?
Odpowiedź jest prosta: praktycznie zawsze! Okazuje się, że prasowanie parą to sposób, który wykorzystać można bez względu na to, z jakiego materiału zostało wykonane nasze ubranie. Para nie wyrządzi szkody nawet wtedy, kiedy prasujemy jedwab. Prasowanie parą nie jest zarezerwowane wyłącznie do spodni, bluzek czy sukienek. Metoda ta pozwoli szybko rozprawić się z zagnieceniami na zasłonach, obrusach, pościeli. Może być stosowana nawet w salonach tapicerskich do zmiękczania materiału.
Jakie parownice można dzisiaj kupić?
Producenci oferują klientom kilka rodzajów parownic. Kupić można parownicę:
- ręczną;
- stojącą.
Ciekawą propozycją są urządzenia 2w1, czyli takie, w których połączono funkcję tradycyjnego żelazka z parownicą właśnie.
Czy warto stosować parownicę ręczną?
Parownica ręczna to najprostsze urządzenie, które warto mieć, jeśli interesuje nas prasowanie parą. Jest niewielka, lekka, zmieści się w każdy mieszkaniu. Aby skorzystać z takiego steamera, nie jest potrzebna deska do prasowania. Wystarczy ubranie, które chcemy wyprasować powiesić na wieszaku, aby para szybko zrobiła swoje. Ręczne parownice do ubrań nagrzewają się zaledwie w kilkanaście sekund, co sprawia, że są to urządzenia szybko gotowe do użycia. Warto pamiętać, że w sprzedaży dostępne są parownice ręczne o różnej mocy. Tym samym każdy bez problemu znajdzie model wpisujący się w indywidualne potrzeby.
Dlaczego warto kupić parownicę stojącą?
Jeśli mamy znacznie większe potrzeby, jeśli chodzi o prasowanie parą, parownica stojąca to najlepszy wybór. Taka parownica ma większą moc. Jej atutem jest także zdecydowanie większy pojemnik na wodę, co sprawia, że można wyprasować znacznie więcej tkanin niż wówczas, gdy sięgniemy po parownicę ręczną. Wiele osób uważa, że korzystanie z parownicy stojącej jest dużo bardziej wygodne niż z parownicy ręcznej. Jest to już jednak kwestia indywidualnych preferencji.
Jaka parownica – ręczna czy stojąca?
Zastanawiając się, jaką parownicę kupić, warto uwzględnić własne potrzeby. Jeśli prasowanie parą nie będzie w naszym domu zbyt częste, lepiej wybrać tańszą parownicę ręczną. Kiedy jednak zamierzamy parą walczyć z zagnieceniami nie tylko na ubraniach, ale również zasłonach, obrusach, pościeli, kiedy chcemy robić to naprawdę często, lepiej rozważyć zakup parownicy stojącej.
Prasowanie parą to skuteczny i naprawdę efektywny sposób pozbywania się zagnieceń nie tylko na ubraniach. Stawiając na dobrą parownicę, można zapomnieć o żmudnym przesuwania żelazka i braku zadowalających efektów. Parownica sprawi, że każda tkanina będzie wyglądać naprawdę perfekcyjnie.
Artykuł sponsorowany