Ćwiczenia na płaski brzuch to nuda? Nieprawda! Ćwicz 5 razy w tygodniu taniec brzucha, a efekty Cię samą zaskoczą!
Najpierw wykonaj rozgrzewkę, a potem 2 razy powtórz trening. Całość zajmie Ci nie więcej niż 15 minut. Pierwsze rezultaty zobaczysz już po miesiącu.
Punkt1: Rozgrzewka
A. Stań prosto, rozstaw stopy na szerokość bioder. Rozluźnij ramiona. Patrz przed siebie. Połóż prawą dłoń na brzuchu, aby kciuk dotykał pępka. Zrób głęboki wdech, aby klatka piersiowa i brzuch były wypchnięte.
B. Wypuść powietrze tak, abyś poczuła, jak klatka piersiowa i brzuch się zapadają. Napnij mięśnie dna miednicy (jakbyś chciała powstrzymać strumień moczu). Powtórz całą rozgrzewkę 5 razy.
Punkt 2: Shimmy
Stań w niewielkim rozkroku, ugnij lekko kolana. Unieś na boki wyprostowane ręce. Napnij mięśnie brzucha i przesuń prawe biodro w przód, a lewe w tył. Następnie przesuń lewe biodro w przód, a prawe w tył. Kręć biodrami przez 60 sekund. Tułów powinien być cały czas nieruchomy. Każdego dnia kręć biodrami coraz szybciej.
Punkt 3: Prostowanie nogi
Połóż się na plecach, ugnij prawą nogę, chwyć ją dłońmi pod kolanem i przyciągnij do piersi. Napnij mięśnie brzucha. Wyprostowaną lewą nogę unieś pod kątem 45 stopni do podłogi. Następnie unieś głowę i barki. Zrób wdech i wytrzymaj chwilę w tej pozycji. Wypuść powietrze i ugnij lewą nogę, prostując prawą. Powtórz 10–15 razy.
Punkt 4: Nożyce
Połóż się na plecach. Unieś pionowo wyprostowaną prawą nogę, ściągnij palce. Napnij mięśnie brzucha, ale nie przyciskaj lędźwiowej części pleców do podłogi (powinnaś móc wsunąć dłoń między plecy a podłogę). Unieś głowę i barki; chwyć dłońmi udo poniżej kolana. Unieś lewą nogę o kilka centymetrów, ściągnij palce. Zrób wdech i wytrzymaj chwilę w tej pozycji. Wypuść powietrze i unieś pionowo lewą nogę, opuszczając prawą tuż nad podłogę. Powtórz 10–15 razy. (Jeżeli masz problemy z kręgosłupem, wykonaj to ćwiczenie z nogami ugiętymi pod kątem prostym).
Punkt 5: Unoszenie tułowia
A. Połóż się na plecach, wyprostuj nogi, ręce wyciągnij wzdłuż ciała. Zrób wdech i unieś ręce pionowo. Następnie unieś głowę, zbliżając brodę do klatki piersiowej, a potem barki. Wersja dla zaawansowanych: wykonaj ćwiczenie, trzymając w dłoniach hantle (nie cięższe nić 2,5 kg). Jeśli masz problemy z kręgosłupem, nie używaj ciężarków.
B. Wydychając powietrze, powoli odrywaj plecy od podłogi, aż usiądziesz. Ręce powinny być cały czas prostopadłe do tułowia. Weź wdech i wytrzymaj chwilę w takiej pozycji. Robiąc wydech, powoli wróć do pozycji leżącej. Powtórz to ćwiczenie 10 razy.
Punkt 6: Krążenie biodrami
Stań w niewielkim rozkroku, ugnij lekko kolana. Dłonie trzymaj na wysokości bioder. Wciągnij brzuch i przez 30 sekund zataczaj biodrami kółka w lewą stronę. Kończąc każde kółko, napinaj mocno mięśnie brzucha. Powtórz krążenie biodrami w prawą stronę. Tułów powinien być cały czas nieruchomy.
Punkt 7: Falowanie ramion
Stań w niewielkim rozkroku, ugnij lekko kolana. Wyprostowane ręce unieś na boki. Napnij mięśnie brzucha, biodra trzymaj nieruchomo. Unieś lewy bark i, uginając lekko łokieć, przesuń tułów w lewo; jednocześnie nieco opuść prawy bark. Następnie przesuń tułów w prawo, unosząc prawy bark i opuszczając lewy. Wykonuj „fale” ramionami przez 30 sekund.
info.: Edipresse Polska S.A.
foto.: materiały prasowe