Sucha skóra z dnia na dzień traci swoją jędrność i równy koloryt. Jej słabą kondycję często widać już na pierwszy rzut oka, kiedy cera nieestetycznie się łuszczy i ma lekko szary odcień. Jak dbać o skórę suchą, żeby dobrze ją nawilżyć i oczyścić, a jednocześnie nie podrażnić? Oto propozycja 3 zabiegów cieszących się dobrą sławą.
Głębokie nawilżanie – jakie kosmetyki się sprawdzą?
Pierwszym, co zwykle przychodzi na myśl pod kątem pielęgnacji skóry suchej, to jej głębokie nawilżenie. Taki zabieg z powodzeniem można przeprowadzić w domu, a przy zachowaniu regularności efekty z pewnością będą widoczne w kondycji skóry całego ciała. Sucha skóra jak nawilżyć z pomocą ogólnodostępnych kosmetyków? Przede wszystkim należy zwracać uwagę na ich skład. Z jednej strony dobrze, żeby był on naturalny – syntetyczne składniki mogą obciążać i podrażniać wrażliwą skórę. Z drugiej – dobierane składniki powinny działać skutecznie, a wśród szczególnie wartych uwagi wymienia się głównie:
- mocznik;
- aloes;
- masło shea;
- glicerynę;
- lanolinę;
- oleje roślinne.
Dodatkowy atut to witaminy w składzie kremów i balsamów takich jak witamina B wspomagająca produkcję kolagenu albo A odpowiadająca za szybszą regenerację tkanek.
Peelingi i ich możliwości
Skóra sucha często jest wrażliwa na podrażnienia, dlatego nie zaleca się stosowania na niej peelingów mechanicznych, zawierających drobinki, które ścierają martwy naskórek. Dla cery suchej poleca się peelingi chemiczne i kwasowe, które nie posiadają charakterystycznych grudek. Zamiast tego, w ich składzie znaleźć można środki delikatnie zmiękczające obumarły naskórek.
Powszechnie uważa się, że peelingi służą jedynie do pozbywania się martwego naskórka. W rzeczywistości ich regularne stosowanie może jednak mieć znacznie większy wpływ na skórę. Pomogą one usunąć niedoskonałości i pierwsze zmarszczki, wyrównać jej koloryt, a w późniejszych etapach porządnie nawilżyć po dokładnym oczyszczeniu bez podrażnień.
Wodorowe oczyszczanie skóry
Wodorowe oczyszczanie skóry to propozycja dla tych, którzy szukają profesjonalnych zabiegów. Podczas niego wtłacza się cząsteczki aktywnego wodoru pod ciśnieniem, które działają na skórę na różne sposoby. W pierwszym kroku pomagają neutralizować znajdujące się w niej wolne rodniki. To one bardzo często odpowiadają za nierówny kolory cery, utratę jej elastyczności i szybsze starzenie się.
Podczas wodorowego oczyszczania obumarły naskórek zostaje delikatnie złuszczony, a cała skóra porządnie dotleniona. Warto wspomnieć także o tym, że zabieg ten pomaga stymulować włókna kolagenowe do odbudowy, dzięki czemu skóra z czasem odzyskuje swoją elastyczność, wyrównując przy tym płytkie zmarszczki.
Artykuł sponsorowany