Czym jest fala uderzeniowa?
Fala uderzeniowa jest pod względem fizycznym falą akustyczną, która charakteryzuje się wysoką energią. Specyfika jej działania polega na przenoszeniu energii w wybrane miejsce za pomocą specjalnej sondy, co odbywa się w bardzo krótkim czasie narastania. Energia kinetyczna wyzwolona za pomocą skompresowanego powietrza ulega przeniesieniu do aplikatora fali skutek odpowiedniego uderzenia. W ten sposób powstaje fala uderzeniowa, która rozchodzi się po cele w formie skoncentrowanej lub promienistej. Na głębokość penetracji wpływa wiele czynników, takich jak parametry ciśnienia, rodzaj przekaźnika, częstotliwość fali czy sama zdolność tkanek do absorpcji. Zabiegiem efektywnie wykorzystującym właściwości fali uderzeniowej jest Storz Medical. W procedurze tej dochodzi do miejscowego rozluźnienia tkanki łącznej pod wpływem oddziaływania wysokiej energii, co prowadzi redukcji na głębokości do 5 cm i efektywnego usuwania cellulitu.
Dlaczego warto wybrać zabieg Storz Medical?
Fala uderzeniowa wykorzystywana w tym zabiegu wnika w głąb skóry, dzięki czemu podnosi przepuszczalność błon komórkowych. W rezultacie zwiększyć można ilość dostarczanego tlenu i substancji odżywczych, a także usprawnić mikrokrążenie w tkankach i ograniczyć objętość tkanki tłuszczowej. Skóra stymulowana jest w sposób mechaniczny, co poprawia metabolizm komórkowy oraz przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych. Zabieg Storz Medical pozwala na efektywne modelowanie i ujędrnianie różnych obszarów ciała, a tym samym niwelowanie wielu niedoskonałości strukturalnych. Fala akustyczna redukuje nie tylko cellulit, ale również rozstępy czy zmarszczki.
Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zastosowania fali uderzeniowej?
Fala uderzeniowa Storz Medical jest wykorzystywana w zabiegach medycyny estetycznej oferowanych przez klinikę Anlaya. Jej specjaliści zalecają zastosowanie tej techniki do redukcji zaawansowanego cellulitu, a także innych form miejscowo nagromadzonej i zbitej tkanki tłuszczowej. Efektem będzie poprawa jędrności skóry oraz wyszczuplenie, a także wyeliminowanie obrzęków. Przy okazji można wymodelować kształt sylwetki i przeprowadzić efektywną stymulację mięśni. Zabieg da się przeprowadzić na różnych obszarach ciała, takich jak uda, brzuch czy pośladki. Procedura może być wykonywana u pacjentów w dowolnym wieku, przy czym w przypadku osób poniżej 18. roku życie konieczna jest zgoda rodzica. Zastosowanie fali uderzeniowej jest bezpieczne, jednak występują do niego pewne przeciwwskazania. Zabieg nie powinien być wykonywany u kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także przy występowaniu zaburzeń krzepliwości krwi, zakrzepicy, chorób nowotworowych i przepukliny. Z procedury muszą też zrezygnować pacjenci z rozrusznikiem serca oraz przyjmujący w ostatnich 6 tygodniach kortykosteroidy lub leki przeciwzakrzepowe.
Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej?
Przed zabiegiem konieczna jest specjalistyczna konsultacja, podczas której pacjent może uzyskać wszystkie niezbędne informacje. Sama procedura jest bezbolesna, dzięki czemu nie wymaga podawania znieczulenia. Na wybrane partie ciała nanoszony jest przewodzący żel, pozwalający fali uderzeniowej wniknąć w głębsze warstwy skóry. Kolejny etap polega na przyłożeniu głowicy do ciała, a czas jego trwania zależy od wielkości obszaru i wynosi zwykle 40 – 60 minut. Po samym zabiegu mogą pojawić na skórze niewielkie siniaki i zaczerwienienia, jednak mijają one samoistnie. Zależnie od stopnia problemu, zaleca się wykonanie do 12 zabiegów w jednotygodniowych odstępach. Ostateczne efekty są widoczne po okresie ok. 3 miesięcy.
Artykuł sponsorowany