Polub nas na Facebooku
„Tak zachowuje się skóra bardzo wysuszona, wrażliwa i skłonna do alergii. O skórze dotkniętej tym problemem często mówi się «rybia łuska» – wyjaśnia Ewa Kaniowska, specjalista dermatolog, wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Problem najczęściej dotyczy łydek (tu skóra może przypominać popękane dno wyschniętego jeziora), czasem wewnętrznych części dłoni, brzucha, klatki piersiowej”.
- Pielęgnacja w domu
- Przede wszystkim powinna być uzgodniona z dermatologiem. W tym wypadku odpowiednia pielęgnacja w domu ma kluczowe znaczenie dla zlikwidowania problemu, nie ma więc sensu stosowanie metody prób i błędów.
- Kosmetyki do pielęgnacji twojej skóry znajdziesz tylko w aptece!
- Do mycia skóry używaj wyłącznie żeli pod prysznic i płynów bez zawartości mydła, które zapewnią skórze odpowiedni poziom pH.
- Do kąpieli zawsze stosuj oliwki z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi (np. Emolium). Dzięki temu po zakończeniu kąpieli twoja skóra nie będzie tak boleśnie odczuwać problemu przesuszenia.
- Do złuszczania skóry ciała wybieraj peelingi enzymatyczne typu gommage, te z ostrymi drobinkami mogą zbyt mocno ją podrażnić.
- Zamiast peelingów możesz też stosować kremy na bazie alfa-hydroksykwasów (nie częściej niż dwa razy w tygodniu).
- Codziennie smaruj całe ciało kremami z dodatkiem kwasu mlekowego i glikolowego lub natłuszczającym balsamem z masłem karite.
- W gabinecie lekarskim
- W niektórych przypadkach lekarz może zaproponować ci głębokie złuszczanie za pomocą peelingu na bazie kwasu glikolowego lub mikrodermabrazję. Mieszanki złuszczające zostaną dobrane indywidualnie, tak by odpowiadały potrzebom twojej skóry.
- Świetne efekty daje też intensywne nawilżanie za pomocą mezoterapii bezigłowej i sonoforezy. Pielęgnuj ciało odpowiednimi kosmetykami nawet wtedy, gdy skóra przestanie się łuszczyć. Dzięki temu to przewlekłe schorzenie zniknie na długo i nie będzie dawać o sobie znać w przyszłości.
info.: URODA
foto.: materiały prasowe